Archiv - Smash Monday

Icons Inspiration Interior

Platner Arm Chair? Nice to meet you!

31 / 12 / 2018

Jemná, půvabná a dekorativní – to byly vyhledávané přívlastky, které se roku 1966 začaly dostávat čím dál tím více do slovní zásoby milovníků designu. Z návrhářů nábytku a interiérů, kteří začalil v 60. letech prosazovat svůj talent, patřil Warren Platner spíše k těm méně viditelným. Mezinárodní pověst si avšak získal za elegantní nábytek z ocelových drátů, který navrhnul pro firmu Knoll, díky které se zanedlouho stal ikonou modernismu 60. let. Z edice půvabného drátovaného nábytku je asi nejznámnější jeho „The Arm Chair“, která může být použita jako jídelní židle nebo křeslo.

House Tours - Can I please move in?

A Beautiful parisienne apartment!

07 / 10 / 2018

Vždy mě zajímalo, jak pařížanky žijí, co celý den dělají a jaký zvyky mají. Něco na těch pařížankách prostě je, nemyslíte? To charizma a šarm nějakým způsobem zakryje všechny nedostatky (nebo spíš – „nedostatky“). Nejde to popsat. Je na nich něco tajemnýho, co mě vždycky obrovsky zajímalo. Pokaždý, když navštívím Paříž, tak se procházím. Všude. Neřeším, kudy půjdu a kam dojdu. A nejlépe večer. V době, kdy je všude tma a rozsvítí se světla v oknech krásných apartmánů. Je to divný, když řeknu, že do těch oken strašně ráda koukám? Být jen na chvíli mouchou a podívat se dovnitř.. to by se mi líbilo, haha.

Pařížský apartmány jsou krásný a tajemný – stejně jako ty pařížský ženy. Tak se spolu pojďme na jeden takový apartmán podívat. Třeba se vám zalíbí. Tak jako mně!

Design Guides Travels

A DESIGNLOVERS GUIDE TO: Paris, France

04 / 09 / 2018

Paříž může být doopravdy osudová láska. Taková, do které se buďto zamilujete na první pohled na celý život a nebo vůbec. Paříž je přesně takový klišé, o jakym se mluví. Sama jsem si to mohla na několik týdnů, kdy jsem v Paříži studovala žila, zažít. A můžu vám říct – nestěžovala bych si! (pravděpodobně bych si k tomu musela přít i neomezenej budget haha). Na Paříži je nejkrásnější to, že se tu v těch malých historických uličkách i rušných bulvárech můžete lehce ztratit. Výhodou toho ale je to, že vám to vůbec nebude vadit! Pokaždé totiž narazíte na něco, co vás pozitivně překvapí.

Girlboss Living

GirlBoss Series, Meet: Tessie

05 / 08 / 2018

Jsme v zahradách Pražského hradu, Terka nám ukazuje místa, kde jsme upřímně za celý náš život nebyly (a ano, stydíme se). Nádherné zahrady plné milých zákoutí, rozkvetlých růží, romantických laviček a snové atmosféry. Už chápeme, proč nás na focení vzala zrovna sem – tohle místo je totiž celá Tessie. Vypadá to, jako kdyby v jednom z těch starých historických baráčků bydlela a každé ráno si na jedné z těch zahrádek pila kávu. Je to, jako kdybychom u ní byly na návštěvě a ona nám prezentovala svoje láskou opečovávané květiny. Díky Terce asi začneme věřit na pohádky…

House Tours - Can I please move in? Inspiration Interior

PANTONE® 7521 is the New Black

01 / 08 / 2018

Pantone 7521 U – někde se jí říkají „Tuscany“, někdo jí říká „Peach“, mně nějak připomíná takový to období, kdy začíná podzim, listy stromů jsou nádherně zbarvený a do toho svítí silný sluníčko. Možná takový babí léto.

Každopádně má tahle barva neskutečnou sílu. Je teplá, energická, ale zároveň klidná. Taková harmonie, vyváženost aktivity a klidu. Pokud se rozhodnete pro tuhle krásnou barvu u sebe doma – držte vše okolo tzv. „low key“.

Living Take me to... Travels

Take me to: Cabanas No Rio Hotel, Comporta, Portugal

14 / 06 / 2018

Hotel Cabanas No Rio je projekt, kde se majitelé rozhodli rybářské chatky přetransformovat do ubytovacích jednotek pro hosty (doufám, že je k dispozici dostatčný množství spreje proti komárům). Spolu s chatkami má člověk možnost vypůjčit si kola nebo kánoje, zarybařit si a užívat si krás okolí v tom největším klidu. Majitelé dokonce nabízejí projíždky po okolí na koni (rurální odpočinek se všim všudy).

House Tours - Can I please move in? Inspiration Interior

A Glass Studio in swedish Göteborg

24 / 05 / 2018

Dnes bych vám chtěla představit byt, na který jsem narazila, když jsem hledala inspiraci. Je to byt v Göteborgu, který je sice mini, ale skvělě dispozičně vyřešený. Je to krásný příklad toho, jak se funkcionalita dá skloubit s designem tak, aby vypadala krásně, harmonicky a útulně.

Design Guides Living Travels

A designlovers guide to: Florence, Italy

10 / 05 / 2018

Florencie – místo, kde se zastavil čas. Díky mojí talentovaný kamarádce Klárce, která ve Florencii studuje design jsem měla nedávno možnost tohle krásný mini městečko na pár dní navštívit. Já nevím jak pro vás, ale pro mě je cestování pokaždý obrovskou inspirací. Čerpám ji na každym kroku (chudák můj telefon musí za víkend zvládnout zpracovat tak približně 1000 fotek různých kytek, kaváren a cappuccin ze všech možných úhlů). Proto před každou cestou hledám místa, který mně, jako designovýmu fanatikovi, rozbuší srdce. A pokud vás baví design stejně jako mě a plánujete cestu do Bologni – zastavte se ve Florencii! Pár míst, samozřejmě včetně okouzlujícího historickýho centra, za návštěvu z pohledu designu a inspirace rozhodně stojí! A ve většině takových míst se můžete i skvěle najíst nebo si dovézt suvenýr (někde možná i trochu dražší suvenýr).

Icons Inspiration Interior

Scrambled Eggs, anybody?

26 / 04 / 2018

„A víš od koho je tohle křeslo?“ Věřím, že tahle věta je pro moje nejbližší asi už tou nejotravnější otázkou vůbec – ale já si prostě nemůžu pomoct! Všude kolem nás je tolik ikonických kousků. Stačí, aby se člověk jen pořádně rozhlížel kolem sebe a začne objevovat úžasný věci. A mě to tak baví! Proto bych chtěla představit několik ikon světových designérů, který určitě stojí za to znát. Oni totiž vůbec nestárnou! A ještě k tomu s léty stoupají na hodnotě (že by investice? – pánové, tak to je možná článek i pro vás – opět).

Dnes představujeme tzv. vajíčko od Arneho Jacobsena, které každý určitě už někdy viděl. Za okamžik se dostaneme k tomu, proč tohle křeslo výše zmíněný název dostalo. Ale nejdřív pojďme k Arnemu… k pánovi, který se zapsal do historie.

House Tours - Can I please move in? Inspiration Interior

AN INDUSTRIAL BEAUTY IN PRAGUE

09 / 04 / 2018

Je skvělý, že se v poslední době u nás rodí tolik inspirativních a krásných projektů (haló, pánové, tohle je článek možná i pro vás!). Pokud máte rádi industriální styl, tak se vám tenhle úžasný loft Hřebenky v Praze bude určitě líbit (Ano, v Praze!). Stojí za ním Ing. arch. Dagmar Štěpánová ze studia Formfatal (IG: formfatal), které se na 85 m² podařilo vytvořit tento sofistikovaně industriální byt, který zvedne ze židle stoprocentně každýho milovníka interiérového designu.

Inspiration Interior

Swing, Baby, Swing!

15 / 02 / 2018

Houpej, Houpu, Houpejme! Ruku na srdce, koho nebaví se občas pohoupat, jako když jsme byli malí? Pokaždý, když jdu kolem hřiště, kde jedno dítě zuřivě houpe to druhý s cílem vyšvihnout ho co nejvýše a nejlépe se ještě přetočit dvakrát přes horní štangli, mám chuť se k nim bez váhání přidat. Bohužel mi to často znemožňuje nějakej kus oblečení, kterej mi v takových chvílích připomíná, že jsem vlastně dospělá a že bych kolem toho hřiště měla jen ladně projít (podpatky zapíchnutý v trávě, nebo v písku a sukně vyhrnutá až ke krku neni uplně ideální, haha).

Inspiration Interior

OMG, you painted your walls black?

01 / 11 / 2017

„Panebože, proč máš doma černou stěnu? To u tebe teda musí vypadat, jako na pohřbu. Jak takhle můžeš žít?“ – Můžu! A tady je pár tipů, jak na to.

Zkusme se na chvilku odprostit od představy, že černá je ekvivalentem pro pohřby a smutné události. Jak na nás tahle barva působí teď? Jaká vlastně je?

Living Take me to... Travels

Take Me To: Casa Cook, Rhodes

31 / 10 / 2017

Nejraději bych tenhle článek popsala pár slovy, který mě napadly v momentě, kdy jsem tenhle dechberoucí hotel viděla poprvé. Bohužel to ale nejde, protože o tomhle božskym ubytování na řeckém ostrově Rhodos prostě musíte vědět víc (mimochodem ty slova zněly asi tak nějak „podobně“ :))) jako „ty brďo tak tohle!“).

Takže pokud chcete vidět opravdový ráj na zemi, pokračujte ve čtení…

Interior School of Styles

School of Styles: Scandinavian

15 / 08 / 2017

V dnešní době hrají trendy velkou roli nejenom v módním průmyslu ale i v tom interiérovém a jak se člověk rychle pro něco nadchne, tak ho to dokáže i stejně rychle omrzet (ahoj, Aničko). Proto je vždy nejlepší najít si mezi tím obr výběrem ten svůj styl, který je člověku příjemný a ve kterém dokáže najít svou osobnost tak, aby nebyl nucen měnit svůj domov každý rok („Co se mi to tenkrát, proboha, líbilo?“ a ještě jednou – ahoj, Aničko). Pro někoho může být specifický jeden čistý styl a někdo se zase najde v mixu různých stylů a to je naprosto v pořádku. Proto je tady „School Of Style“ (tadadá), kde vždy představím jeden styl s tipy a triky, jak si interiér v tomto stylu nejlépe vytvořit doma. A kdo ví.. třeba se zrovna někdo najde v tom dnešním. Je tady totiž SCANDI (skol)

House Tours - Can I please move in? Interior

The Loft of the Lofts in German Esslingen

24 / 07 / 2017

Tyhle fotky interiéru jedné německé rodiny z Esslingenu mi naprosto mění názor na moje vysněné bydlení. Složku v notebooku s názvem „Dream house“ hned přepisuji na „Dream loft“. Je to příklad toho, jak se z takového typu žití dá vytěžit maximum. Jak se i z velkého, na první pohled neosobního prostoru, dá vykouzlit něco tak příjemného, jako je tento.

Inspiration Interior

Fifty Shades of Grey

19 / 07 / 2017

Šedá.. někdo říká, že je smutná, někdo jí miluje. Je to trend, ale mám pocit, že šedivá zůstane krásná pořád.
Jsem touhle barvou poslední dobou trochu posedlá, haha. Od interiéru až k oblečení.
Šedá mi připadá tak jemná a elegantní. Taková nová černá. Hodí se k ní tolik barev a odstínů, že si najde to svoje snad každý.


Buď s námi v kontaktu

Kdo jsme? A pro koho je SM?

Věnujeme se interiérovému designu, navrhujeme byty, pomáháme s barvami, dekorem nebo šíříme inspiraci. Jsme interiéroví designéři a hlavně nadšenci. Když přijdeme do krásného interiéru, může se náš telefon ufotit a srdce plesá radostí. Možná to občas prožíváme moc vášnivě. Ale to jsme my. Líbí se nám design. Hlavně ten v interiérech. A snažíme se dělat bydlení hezčí. Jakkoliv.

Smash Monday je místo kam si my, obdivovatele všeho krásného chodíme odpočinout. Je to místo pro inspiraci a místo, kam chodíme prokrastinovat a unášet se, když se nám ještě nechce začít pracovat nebo jít běhat (tak alespoň těch 30 minut dneska dáš, Aničko!). Je to místo, které se snaží šířít to, že bydlet se dá hezky a že by se každý doma měl cítit příjemně – protože doma nabíráme energii, odpočíváme a čerpáme inspiraci. A pokud to tak je, tak se všichni víc smějeme a šíříme tu nakažlivou dobrou náladu. Tenhle web píšeme svým celým srdcem, protože je to naše vášeň a budeme šťastní, za každou zpětnou vazbu nebo nový kontakt s člověkěm, který sdílí naše nadšení. A pokud jsi dočetl až sem – dej o sobě vědět. Chodíme rádi na kafe! A nejradši do těch nejhezčích kaváren v okolí.

S láskou, Anna Teresa 

Místa, která milujeme

Kavárnu La Bohéme Café kvůli tomu nejpohádkovějšímu interiéru. A kávě!

Cukrárnu If Café kvůli jablečnému štrůdlu se šlehačkou. Nejhezčí interiér má bezpochyb nově otevřená pobočka ve Werichově vile! Tam to nejde nemilovat! „A když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl…“

Kavárnu a Bistro SmetanaQ kvůli spojení kávy a designu! Co víc si člověk může přát?

Kavárnu Plecnik kvůli přátelskému prostředí, hezkému interiéru a fajn cenám.

Kavárnu Momoichi Coffetearia pro pořádný kavárenský zážitek, výbornou kávu, čaje a zákusky. Jo a hned vedle je Book Therapy , trochu jiný knihkupectví, ze kterýho mě přítel musí vždycky tahat – nechce se mi nikdy pryč!

Na jistotu do Café Savoy, kde by si člověk nejraději objednal celý jídelní lístek. Ve finále ale vždy vyhrávají tvarohové, ovocné knedlíky, který jsou jako od babičky! A interiér, samozřejmě!

Články, které čtemeNenech si ujít jedinou inspiraci, přihlaš se k odběru článků

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.