A Beautiful parisienne apartment! - Smash Monday

A Beautiful parisienne apartment!

07.10.2018

Vždy mě zajímalo, jak pařížanky žijí, co celý den dělají a jaký zvyky mají. Něco na těch pařížankách prostě je, nemyslíte? To charizma a šarm nějakým způsobem zakryje všechny nedostatky (nebo spíš - "nedostatky"). Nejde to popsat. Je na nich něco tajemnýho, co mě vždycky obrovsky zajímalo. Pokaždý, když navštívím Paříž, tak se procházím. Všude. Neřeším, kudy půjdu a kam dojdu. A nejlépe večer. V době, kdy je všude tma a rozsvítí se světla v oknech krásných apartmánů. Je to divný, když řeknu, že do těch oken strašně ráda koukám? Být jen na chvíli mouchou a podívat se dovnitř.. to by se mi líbilo, haha. 

Pařížský apartmány jsou krásný a tajemný - stejně jako ty pařížský ženy. Tak se spolu pojďme na jeden takový apartmán podívat. Třeba se vám zalíbí. Tak jako mně!

Parisienne! Slovo, který svojí elegancí naprosto vystihuje náladu tohoto nově zrekonstruovaného bytu v srdci - tadadadá - Paříže. Krásný je, že se historie a tradice budovy promítá do celýho interiéru. Líbí se mi, že tady nikdo neřekl "je to starý, pojďme to udělat celý nový". Je tady vidět to, jak se historie bytů a jejich tradice ctí. A jak se s tím pracuje tak, aby z výsledku byla vidět harmonie a souzněná "starýho" s "novým". Tady se to interiérovému studiu Verocotrel vážně povedlo. Posuďte sami!

 

V obývacím pokoji je to spojení tradičního a moderního krásně viditelný. Tradiční řez budovy doplňují ikonické kousky návrhářů dvacáteho století, které vytváří absolutní pocit nadčasovosti a rafinovanosti. Dekorativní lampa Atollo od firmy Oluce nebo ikonická Womb Chair od Eera Saarinena totálně podtrhují krásu tohoto bytu a vytváří s ním tak neotřelou kombinaci. Neutrální tóny, doplněné o výrazné barvy vytváří, opět, harmonii. Harmonii mezi klidem a hravostí. Celý život je vlastně o nějakém balancu a vyváženosti, nebo ne?

Tento pařížský byt byl původně postaven tak, že kuchyň měla svůj samostatný pokoj, z kterého se následně hotové jídlo přenášelo do společné jídelny. Současná rodina si ale přála mít z vaření a přípravy jídla zážitek a společenskou akci. Nechtěla, aby ten, kdo vaří, byl odstrčen někde ve vedlejším pokoji. Proto se kuchyň přesunula moderním způsobem do jídelny tak, aby ladila ke zbytku interiéru. Ořechové dřevo kuchyňe je k vidění i obývacím pokoji, což tyhle dvě místnosti krásně spojuje. Tímto způsobem se kuchyň stává součástí každodenního života a z vaření je rodinná aktivita, která tvoří přítelskou a útulnou atmosféru domova.

Chodba je tmavě šedoubarvou oddělená od ostatních místností. Lidi se často tmavších barev v chodbách kvůli nedostatku denního světla, bojí. Tady je ale důkaz, že se správně zvoleným nábytkem a doplňkama může i takhle tmavá barva krásně fungovat. Chodbu zdobí totiž umělecké kousky designéru, které jí rozveselí a zároveň osvětlí. Závěsná lampa od Flosu vytváří nádhernou světelnou atmosféru, díky které se toto tmavší místo bytu rozsvítí a vzniká zde příjemná dramatičnost.

Tak co? Stěhujete se semnou?

xx

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Udělej si radost

Komentáře

Také by tě mohlo zajímat

Icons Inspiration Interior

Platner Arm Chair? Nice to meet you!

31 / 12 / 2018

Jemná, půvabná a dekorativní – to byly vyhledávané přívlastky, které se roku 1966 začaly dostávat čím dál tím více do slovní zásoby milovníků designu. Z návrhářů nábytku a interiérů, kteří začalil v 60. letech prosazovat svůj talent, patřil Warren Platner spíše k těm méně viditelným. Mezinárodní pověst si avšak získal za elegantní nábytek z ocelových drátů, který navrhnul pro firmu Knoll, díky které se zanedlouho stal ikonou modernismu 60. let. Z edice půvabného drátovaného nábytku je asi nejznámnější jeho „The Arm Chair“, která může být použita jako jídelní židle nebo křeslo.

House Tours - Can I please move in?

A Beautiful parisienne apartment!

07 / 10 / 2018

Vždy mě zajímalo, jak pařížanky žijí, co celý den dělají a jaký zvyky mají. Něco na těch pařížankách prostě je, nemyslíte? To charizma a šarm nějakým způsobem zakryje všechny nedostatky (nebo spíš – „nedostatky“). Nejde to popsat. Je na nich něco tajemnýho, co mě vždycky obrovsky zajímalo. Pokaždý, když navštívím Paříž, tak se procházím. Všude. Neřeším, kudy půjdu a kam dojdu. A nejlépe večer. V době, kdy je všude tma a rozsvítí se světla v oknech krásných apartmánů. Je to divný, když řeknu, že do těch oken strašně ráda koukám? Být jen na chvíli mouchou a podívat se dovnitř.. to by se mi líbilo, haha.

Pařížský apartmány jsou krásný a tajemný – stejně jako ty pařížský ženy. Tak se spolu pojďme na jeden takový apartmán podívat. Třeba se vám zalíbí. Tak jako mně!

Design Guides Travels

A DESIGNLOVERS GUIDE TO: Paris, France

04 / 09 / 2018

Paříž může být doopravdy osudová láska. Taková, do které se buďto zamilujete na první pohled na celý život a nebo vůbec. Paříž je přesně takový klišé, o jakym se mluví. Sama jsem si to mohla na několik týdnů, kdy jsem v Paříži studovala žila, zažít. A můžu vám říct – nestěžovala bych si! (pravděpodobně bych si k tomu musela přít i neomezenej budget haha). Na Paříži je nejkrásnější to, že se tu v těch malých historických uličkách i rušných bulvárech můžete lehce ztratit. Výhodou toho ale je to, že vám to vůbec nebude vadit! Pokaždé totiž narazíte na něco, co vás pozitivně překvapí.Buď s námi v kontaktu

Kdo jsme? A pro koho je SM?

Věnujeme se interiérovému designu, navrhujeme byty, pomáháme s barvami, dekorem nebo šíříme inspiraci. Jsme interiéroví designéři a hlavně nadšenci. Když přijdeme do krásného interiéru, může se náš telefon ufotit a srdce plesá radostí. Možná to občas prožíváme moc vášnivě. Ale to jsme my. Líbí se nám design. Hlavně ten v interiérech. A snažíme se dělat bydlení hezčí. Jakkoliv.

Smash Monday je místo kam si my, obdivovatele všeho krásného chodíme odpočinout. Je to místo pro inspiraci a místo, kam chodíme prokrastinovat a unášet se, když se nám ještě nechce začít pracovat nebo jít běhat (tak alespoň těch 30 minut dneska dáš, Aničko!). Je to místo, které se snaží šířít to, že bydlet se dá hezky a že by se každý doma měl cítit příjemně – protože doma nabíráme energii, odpočíváme a čerpáme inspiraci. A pokud to tak je, tak se všichni víc smějeme a šíříme tu nakažlivou dobrou náladu. Tenhle web píšeme svým celým srdcem, protože je to naše vášeň a budeme šťastní, za každou zpětnou vazbu nebo nový kontakt s člověkěm, který sdílí naše nadšení. A pokud jsi dočetl až sem – dej o sobě vědět. Chodíme rádi na kafe! A nejradši do těch nejhezčích kaváren v okolí.

S láskou, Anna Teresa 

Místa, která milujeme

Kavárnu La Bohéme Café kvůli tomu nejpohádkovějšímu interiéru. A kávě!

Cukrárnu If Café kvůli jablečnému štrůdlu se šlehačkou. Nejhezčí interiér má bezpochyb nově otevřená pobočka ve Werichově vile! Tam to nejde nemilovat! „A když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl…“

Kavárnu a Bistro SmetanaQ kvůli spojení kávy a designu! Co víc si člověk může přát?

Kavárnu Plecnik kvůli přátelskému prostředí, hezkému interiéru a fajn cenám.

Kavárnu Momoichi Coffetearia pro pořádný kavárenský zážitek, výbornou kávu, čaje a zákusky. Jo a hned vedle je Book Therapy , trochu jiný knihkupectví, ze kterýho mě přítel musí vždycky tahat – nechce se mi nikdy pryč!

Na jistotu do Café Savoy, kde by si člověk nejraději objednal celý jídelní lístek. Ve finále ale vždy vyhrávají tvarohové, ovocné knedlíky, který jsou jako od babičky! A interiér, samozřejmě!

Články, které čtemeNenech si ujít jedinou inspiraci, přihlaš se k odběru článků

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.