A DESIGNLOVERS GUIDE TO: Paris, France - Smash Monday

A DESIGNLOVERS GUIDE TO: Paris, France

04.09.2018

Paříž může být doopravdy osudová láska. Taková, do které se buďto zamilujete na první pohled na celý život a nebo vůbec. Paříž je přesně takový klišé, o jakym se mluví. Sama jsem si to mohla na několik týdnů, kdy jsem v Paříži studovala, zažít. A můžu vám říct - nestěžovala bych si! (pravděpodobně bych si k tomu musela přát i neomezenej budget haha). Na Paříži je nejkrásnější to, že se tu v těch malých historických uličkách i rušných bulvárech můžete lehce ztratit. Výhodou toho ale je to, že vám to vůbec nebude vadit! Pokaždé totiž narazíte na něco, co vás pozitivně překvapí. Já jsem odhodila mapu, vypnula telefon (překvapivě) a prostě se jen tak toulala. A narazila jsem na místa, která (pokud jste estéti srdcem a duší, tak jako já) se vám budou moc líbit. A třeba vám dodají i inspiraci k tomu je jednou navštívit a pořádně se ztratit v uličkách Paříže - a třeba taky u toho narazit na svýho prince na bílym koni. Je t'aime mon amour.

Do Paříže pojedu podruhé až si pořádně vydělám. Přesně tohle mě napadlo, když jsem poprvé uviděla Le Pigalle - moje vysněné pařížské ubytování. Je to hotel, bar a restaurace v jednom (Takže ideální místo, už nemusíme nikam jinam. Le Pigalle all day long!). V nabídce mají několik apartmánů, ve kterých se člověk bude cítit nejvíc pařížsky jak jen se pařížsky cítit dá. Vintage nábytek, vynilové desky a knihy? To je sen! Le Pigalle navíc podporuje local art - všechny fotky a obrazy, které zde uvidíte jsou od místních umělců. Jo a ještě něco - prý se tu konají jedny z nejlepších party v Paříži! (jedna z dalších příležitostí, kde narazit na prince snů?)

Adresa: 9 Rue Frochot, 75009 Paris

 

Pink Mamma je nebe na zemi. Doslova! Abyste se totiž dostali k jednomu ze stolů téhle italské restaurace v posledním patře růžové industriální budovy, musíte vyšplhat tak milion schodů. (to si pak můžu dát ten dezert, ne?). Bohužel i na nebe se musí čekat - a to v cca patnácti minutové frontě. Když si ale později pochutnáváte na steaku, chobotnici či créme brule, nepochybujete ani trochu, že by to čekání nestálo za to. Sezení pod prosklenou střechou a atmosféra celý restaurace je prostě výjimečná (a to ani nemluvim o těch nádherných, roztomilých, růžových drincích). Hip, La Dolce Vita, Glam & Eccentric - to jsou slova, který naprosto přesně vystihují interiér a vibe tohoto místa. Pink Mamma vás prostě bude bavit! Dá se tady totiž strávit klidně celý den. Na čtyřech patrech zažijete totiž čtyři různý atmosféry, čtyři různý dekory a nálady interiéru, který odráží koncept podlaží. Od snídaně, brunche, svačiny v antipasti baru, oběda až po večerní drink! Je to ráj jak pro všechny milovníky designu, tak pro všechny foodies. Ty schody a čekačka za to sakra stojí! Livin' la vida loca!

Adresa: 20bis Rue de Douai, 75009 Paris

 

Peonies. Tahle malá roztomilá kavárna pojmenovaná po mých nejoblíbenějších květinách vypadá na první pohled jako každá jiná. Rozdíl ale spočívá v tom, že si odsud kromě kafe s sebou odnesete i kytici čerstvých květin. Třeba pivoněk. Můžete sem přijít na snídani nebo si odpoledne pochutnat na koláči z pistácií a růží v prostředí růžovo/zeleného interiéru plného květin. Pivoněk není nikdy dost! A všechno je vegan!

Adresa: 81 Rue du Faubourg Saint-Denis, 75010 Paris

 

Interiéru téhle restaurace, který má na svědomí Olivier Delannoy a Francesca Errico se nedá odolat stejně tak, jako jejich drinkům. Trattoria Daroco se nachází přímo na místě prvního obchodu Jean-Paula Gaultiera a připomínkou jeho módní tvorby je dress code číšníků, kteří nosí jeho slavná námořnická trička. Je to určitě jedno z Go-To Places v Paříži.

Adresa: 6 Rue Vivienne, 75002 Paris, France

 

Café Kitsuné. Výborná káva na ještě hezčím místě! Zahrady Le Palais Royal určitě budete mít na svém itineráři na prvních místech, tak se rovnou zastavte na shot kvalitní kávy. Stojí to za to!

Adresa: Jardin du Palais Royal, 51 Galerie de Montpensier, 75001 Paris

 

Člověk prostě z Paříže nemůže odjet jen tak, s prázdnym kufrem. A proto jsme daly dohromady několik concept storu, butiků nebo pekáren, z kterých si člověk musí alespoň něco odvézt. Něco, co nikde jinde nesežene, něco, o čem přesně bude vědět, kdy a kde to koupil. To jsou přeci ty malý radosti, který ten život dělají takovej trošku sladší! #sweetcherrypie

 

Merci, Fashion & Home Concept Store, Adresa: 111 Boulevard Beaumarchais
75003 Paris

Bobbart', Interior Decor Boutique, Adresa: 89 Rue Saint-Martin 75004 Paris

Colette, Fashion Boutique, Adresa: 213 Rue Saint Honoré, 75001 Paris

L'exception, Local Fashion Concept Store, Adresa: 24 Rue Berger, Paris

Empreintes, French Craft Concept Store, Adresa: Empreintes, 5 Rue de Picardie, Paris

Ladurée, Macaron Specialist, Adresa: 16-18 Rue Royale, 75008 Paris

Fou de Patisserie, Bakery, Adresa: 45 Rue Montorgueil, 75002 Paris

Picture Source: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Komentáře

Také by tě mohlo zajímat

Icons Inspiration Interior

Platner Arm Chair? Nice to meet you!

31 / 12 / 2018

Jemná, půvabná a dekorativní – to byly vyhledávané přívlastky, které se roku 1966 začaly dostávat čím dál tím více do slovní zásoby milovníků designu. Z návrhářů nábytku a interiérů, kteří začalil v 60. letech prosazovat svůj talent, patřil Warren Platner spíše k těm méně viditelným. Mezinárodní pověst si avšak získal za elegantní nábytek z ocelových drátů, který navrhnul pro firmu Knoll, díky které se zanedlouho stal ikonou modernismu 60. let. Z edice půvabného drátovaného nábytku je asi nejznámnější jeho „The Arm Chair“, která může být použita jako jídelní židle nebo křeslo.

House Tours - Can I please move in?

A Beautiful parisienne apartment!

07 / 10 / 2018

Vždy mě zajímalo, jak pařížanky žijí, co celý den dělají a jaký zvyky mají. Něco na těch pařížankách prostě je, nemyslíte? To charizma a šarm nějakým způsobem zakryje všechny nedostatky (nebo spíš – „nedostatky“). Nejde to popsat. Je na nich něco tajemnýho, co mě vždycky obrovsky zajímalo. Pokaždý, když navštívím Paříž, tak se procházím. Všude. Neřeším, kudy půjdu a kam dojdu. A nejlépe večer. V době, kdy je všude tma a rozsvítí se světla v oknech krásných apartmánů. Je to divný, když řeknu, že do těch oken strašně ráda koukám? Být jen na chvíli mouchou a podívat se dovnitř.. to by se mi líbilo, haha.

Pařížský apartmány jsou krásný a tajemný – stejně jako ty pařížský ženy. Tak se spolu pojďme na jeden takový apartmán podívat. Třeba se vám zalíbí. Tak jako mně!

Design Guides Travels

A DESIGNLOVERS GUIDE TO: Paris, France

04 / 09 / 2018

Paříž může být doopravdy osudová láska. Taková, do které se buďto zamilujete na první pohled na celý život a nebo vůbec. Paříž je přesně takový klišé, o jakym se mluví. Sama jsem si to mohla na několik týdnů, kdy jsem v Paříži studovala žila, zažít. A můžu vám říct – nestěžovala bych si! (pravděpodobně bych si k tomu musela přít i neomezenej budget haha). Na Paříži je nejkrásnější to, že se tu v těch malých historických uličkách i rušných bulvárech můžete lehce ztratit. Výhodou toho ale je to, že vám to vůbec nebude vadit! Pokaždé totiž narazíte na něco, co vás pozitivně překvapí.Buď s námi v kontaktu

Kdo jsme? A pro koho je SM?

Věnujeme se interiérovému designu, navrhujeme byty, pomáháme s barvami, dekorem nebo šíříme inspiraci. Jsme interiéroví designéři a hlavně nadšenci. Když přijdeme do krásného interiéru, může se náš telefon ufotit a srdce plesá radostí. Možná to občas prožíváme moc vášnivě. Ale to jsme my. Líbí se nám design. Hlavně ten v interiérech. A snažíme se dělat bydlení hezčí. Jakkoliv.

Smash Monday je místo kam si my, obdivovatele všeho krásného chodíme odpočinout. Je to místo pro inspiraci a místo, kam chodíme prokrastinovat a unášet se, když se nám ještě nechce začít pracovat nebo jít běhat (tak alespoň těch 30 minut dneska dáš, Aničko!). Je to místo, které se snaží šířít to, že bydlet se dá hezky a že by se každý doma měl cítit příjemně – protože doma nabíráme energii, odpočíváme a čerpáme inspiraci. A pokud to tak je, tak se všichni víc smějeme a šíříme tu nakažlivou dobrou náladu. Tenhle web píšeme svým celým srdcem, protože je to naše vášeň a budeme šťastní, za každou zpětnou vazbu nebo nový kontakt s člověkěm, který sdílí naše nadšení. A pokud jsi dočetl až sem – dej o sobě vědět. Chodíme rádi na kafe! A nejradši do těch nejhezčích kaváren v okolí.

S láskou, Anna Teresa 

Místa, která milujeme

Kavárnu La Bohéme Café kvůli tomu nejpohádkovějšímu interiéru. A kávě!

Cukrárnu If Café kvůli jablečnému štrůdlu se šlehačkou. Nejhezčí interiér má bezpochyb nově otevřená pobočka ve Werichově vile! Tam to nejde nemilovat! „A když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl…“

Kavárnu a Bistro SmetanaQ kvůli spojení kávy a designu! Co víc si člověk může přát?

Kavárnu Plecnik kvůli přátelskému prostředí, hezkému interiéru a fajn cenám.

Kavárnu Momoichi Coffetearia pro pořádný kavárenský zážitek, výbornou kávu, čaje a zákusky. Jo a hned vedle je Book Therapy , trochu jiný knihkupectví, ze kterýho mě přítel musí vždycky tahat – nechce se mi nikdy pryč!

Na jistotu do Café Savoy, kde by si člověk nejraději objednal celý jídelní lístek. Ve finále ale vždy vyhrávají tvarohové, ovocné knedlíky, který jsou jako od babičky! A interiér, samozřejmě!

Články, které čtemeNenech si ujít jedinou inspiraci, přihlaš se k odběru článků

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.