PANTONE® 7521 is the New Black - Smash Monday

PANTONE® 7521 is the New Black

01.08.2018

Tak jo.. časy se mění a s ním i lidé. Jestli někdo z vás právě prožívá nějakej životní obrat nebo alespoň jen ten mentální, tak nejste jediní. Něco se hýbe, něco se mění, něco se obnovuje. S tím i moje momentální nálada, rozpoložení a vkus. Vkus, osobní styl - dlouhou dobu tohle pro mě bylo takovou věcí, u který jsem měla pocit, že se nemění. Že tahle "věc" je něco, co je mnou, něco co s sebou nosím pořád a na co se můžu spolehnout. Momentálně ale cítím, že se i tahle jediná věc, u který jsem měla pocit, že mě nějak definuje, odchází - nebo se minimálně dost razantně mění. Tohle není blog o osobním rozvoji (všechny poznatky a informace o vašem momentálním mentálním rozpoložení ale moc ocením - potřebuju tím snad mít pocit, že v tom nejsem sama?), ale když už tady máme byt, kterýmu bych ještě před lety nepřišla za žádnou cenu na chuť (zdravím tímhle moje černo-šedo-bílé období), tak se sem hodí otázka - KDO VLASTNĚ JSI? Když zapomeneš na tlak médií, na všechny trendy a všechny insta influencery, který tě chtě nechtě v tvým vnímání světa ovlivňují - Kdo jsi? Když tohle všechno ze sebe sundáš... Co zbyde? Co se doopravdy líbí TOBĚ? Co ti doopravdy chutná? (je to fakt ten avokádovej toast?) Co jsi bez tý svojí identity? Já zatím upřímně moc nevím - to je asi taky v pořádku. Ale vím, že se mi líbí tenhle byt! Je z něj cítit taková zvláštní energie - možná melancholie? Jak tenhle byt působí na vás?

Přeju vám všem krásný letní dny a doufám, že vás to zatmění měsíce nesemlelo tak, jako mě! A pokud ano - nejste v tom sami!

Pantone 7521 U - někde se jí říkají "Tuscany", někdo jí říká "Peach", mně nějak připomíná takový to období, kdy začíná podzim, listy stromů jsou nádherně zbarvený a do toho svítí silný sluníčko. Možná takový babí léto.

Každopádně má tahle barva neskutečnou sílu. Je teplá, energická, ale zároveň klidná. Taková harmonie, vyváženost aktivity a klidu. Pokud se rozhodnete pro tuhle krásnou barvu u sebe doma - držte vše okolo tzv. "low key". Aby domov působil příjemně, bude si 7521 U (nebo Babí léto) nejlíp rozumět v kombinaci s přírodními barvami, jako je béžová, antracit, černá, šedá, bílá a hnědá. Můžete klidně zvolit i studenější materiály, jako je např. kov a sklo - v kombinaci s takhle teplou barvou vznikle zase - harmonie. Kontrasty si rozumí. Nebojte se jich.

Picture Source: http: Reveny

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Udělej si radost

Komentáře

Také by tě mohlo zajímat

Icons Inspiration Interior

Platner Arm Chair? Nice to meet you!

31 / 12 / 2018

Jemná, půvabná a dekorativní – to byly vyhledávané přívlastky, které se roku 1966 začaly dostávat čím dál tím více do slovní zásoby milovníků designu. Z návrhářů nábytku a interiérů, kteří začalil v 60. letech prosazovat svůj talent, patřil Warren Platner spíše k těm méně viditelným. Mezinárodní pověst si avšak získal za elegantní nábytek z ocelových drátů, který navrhnul pro firmu Knoll, díky které se zanedlouho stal ikonou modernismu 60. let. Z edice půvabného drátovaného nábytku je asi nejznámnější jeho „The Arm Chair“, která může být použita jako jídelní židle nebo křeslo.

House Tours - Can I please move in?

A Beautiful parisienne apartment!

07 / 10 / 2018

Vždy mě zajímalo, jak pařížanky žijí, co celý den dělají a jaký zvyky mají. Něco na těch pařížankách prostě je, nemyslíte? To charizma a šarm nějakým způsobem zakryje všechny nedostatky (nebo spíš – „nedostatky“). Nejde to popsat. Je na nich něco tajemnýho, co mě vždycky obrovsky zajímalo. Pokaždý, když navštívím Paříž, tak se procházím. Všude. Neřeším, kudy půjdu a kam dojdu. A nejlépe večer. V době, kdy je všude tma a rozsvítí se světla v oknech krásných apartmánů. Je to divný, když řeknu, že do těch oken strašně ráda koukám? Být jen na chvíli mouchou a podívat se dovnitř.. to by se mi líbilo, haha.

Pařížský apartmány jsou krásný a tajemný – stejně jako ty pařížský ženy. Tak se spolu pojďme na jeden takový apartmán podívat. Třeba se vám zalíbí. Tak jako mně!

Design Guides Travels

A DESIGNLOVERS GUIDE TO: Paris, France

04 / 09 / 2018

Paříž může být doopravdy osudová láska. Taková, do které se buďto zamilujete na první pohled na celý život a nebo vůbec. Paříž je přesně takový klišé, o jakym se mluví. Sama jsem si to mohla na několik týdnů, kdy jsem v Paříži studovala žila, zažít. A můžu vám říct – nestěžovala bych si! (pravděpodobně bych si k tomu musela přít i neomezenej budget haha). Na Paříži je nejkrásnější to, že se tu v těch malých historických uličkách i rušných bulvárech můžete lehce ztratit. Výhodou toho ale je to, že vám to vůbec nebude vadit! Pokaždé totiž narazíte na něco, co vás pozitivně překvapí.Buď s námi v kontaktu

Kdo jsme? A pro koho je SM?

Věnujeme se interiérovému designu, navrhujeme byty, pomáháme s barvami, dekorem nebo šíříme inspiraci. Jsme interiéroví designéři a hlavně nadšenci. Když přijdeme do krásného interiéru, může se náš telefon ufotit a srdce plesá radostí. Možná to občas prožíváme moc vášnivě. Ale to jsme my. Líbí se nám design. Hlavně ten v interiérech. A snažíme se dělat bydlení hezčí. Jakkoliv.

Smash Monday je místo kam si my, obdivovatele všeho krásného chodíme odpočinout. Je to místo pro inspiraci a místo, kam chodíme prokrastinovat a unášet se, když se nám ještě nechce začít pracovat nebo jít běhat (tak alespoň těch 30 minut dneska dáš, Aničko!). Je to místo, které se snaží šířít to, že bydlet se dá hezky a že by se každý doma měl cítit příjemně – protože doma nabíráme energii, odpočíváme a čerpáme inspiraci. A pokud to tak je, tak se všichni víc smějeme a šíříme tu nakažlivou dobrou náladu. Tenhle web píšeme svým celým srdcem, protože je to naše vášeň a budeme šťastní, za každou zpětnou vazbu nebo nový kontakt s člověkěm, který sdílí naše nadšení. A pokud jsi dočetl až sem – dej o sobě vědět. Chodíme rádi na kafe! A nejradši do těch nejhezčích kaváren v okolí.

S láskou, Anna Teresa 

Místa, která milujeme

Kavárnu La Bohéme Café kvůli tomu nejpohádkovějšímu interiéru. A kávě!

Cukrárnu If Café kvůli jablečnému štrůdlu se šlehačkou. Nejhezčí interiér má bezpochyb nově otevřená pobočka ve Werichově vile! Tam to nejde nemilovat! „A když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl…“

Kavárnu a Bistro SmetanaQ kvůli spojení kávy a designu! Co víc si člověk může přát?

Kavárnu Plecnik kvůli přátelskému prostředí, hezkému interiéru a fajn cenám.

Kavárnu Momoichi Coffetearia pro pořádný kavárenský zážitek, výbornou kávu, čaje a zákusky. Jo a hned vedle je Book Therapy , trochu jiný knihkupectví, ze kterýho mě přítel musí vždycky tahat – nechce se mi nikdy pryč!

Na jistotu do Café Savoy, kde by si člověk nejraději objednal celý jídelní lístek. Ve finále ale vždy vyhrávají tvarohové, ovocné knedlíky, který jsou jako od babičky! A interiér, samozřejmě!

Články, které čtemeNenech si ujít jedinou inspiraci, přihlaš se k odběru článků

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.