School of Styles: Scandinavian - Smash Monday

School of Styles: Scandinavian

15.08.2017

V dnešní době hrají trendy velkou roli nejenom v módním průmyslu ale i v tom interiérovém a jak se člověk rychle pro něco nadchne, tak ho to dokáže i stejně rychle omrzet (ahoj, Aničko). Proto je vždy nejlepší najít si mezi tím obr výběrem ten svůj styl, který je člověku příjemný a ve kterém dokáže najít svou osobnost tak, aby nebyl nucen měnit svůj domov každý rok ("Co se mi to tenkrát, proboha, líbilo?" a ještě jednou - ahoj, Aničko). Pro někoho může být specifický jeden čistý styl a někdo se zase najde v mixu různých stylů a to je naprosto v pořádku. Proto je tady "School Of Style" (tadadá), kde vždy představím jeden styl s tipy a triky, jak si interiér v tomto stylu nejlépe vytvořit doma. A kdo ví.. třeba se zrovna někdo najde v tom dnešním. Je tady totiž SCANDI (skol), které pohlo v minulých letech interiérovým světem! 
Tento styl je velmi čistý, hodně spolupracuje s přírodnými materiály a člověk se v něm může cítit opravdu příjemně.
1. Důležité je světlo
Seveřané mají dlouhé měsíce tmu – mimochodem, vyšla studie, kde se píše, že nejvyšší procento sebevražd, je právě v severských zemích a je to z jednoho jedinýho důvodu: chybí jim slunce, které tak neuvěřitelně nabíjí pozitivní energií. Takže proto, aby si seveřané nějak vykompenzovali to šero a tmu, bývají jejich interiéry velmi světlé. Bílá barva nejen že celý prostor zvětší, ale také zesvětlí a dodá čistotu a eleganci. Zároveň velmi oblíbenou barvou ve skandinávském stylu je světle šedá a béžovo hnědé tóny. Pokud máte rádi barvy - pastelové jsou pro scandi to pravé. Pastely v sobě mají totiž velké množství bílé barvy a proto budou ve světlejším prostředí vypadat skvěle! Vytvoří interiér hravější a zachovají jeho světlý nádech.
2. Příroda nadevše
Materiály bývají hlavně přírodního původu. Dřevo, které celý interiér krásně zateplí, kámen, který dodá takový trošku rustikálnější, neotřelý nádech, a různé kůže a kožešinky, do kterých se ve studených měsících může člověk zachumlat.
 
3. Kreativita a nenucenost
Klíčem jsou doplňky a dekorace. Nebojte se být kreativní. Nemusí vše stát a viset tam, kde to obvykle stojí a visí, haha. Klidně opřete oblíbený obraz o zeď, vyskládejte svou sbírku časopisů na zem a na ně postavte vázu s květinama, přehoďtě přes židli nějakou kožešinu, nebo pletenou deku, svíčky umístěte, kam jen chcete a polínka můžou klidně ležet seskládaná vedle krbu (i v případě, že je váš krb plynový, haha)
4. A naposledy světlo

Celý interiér se dá neuvěřitelně doladit různými lampičkami a bodovým světlem. Vedle lustru postavte ke křeslu např. stojací lampu, nebo komodu doplňte o stolní lampičku. Doplňková světla dodají celému prostoru větší plasticitu a 3D efekt. Krb a svíčky dodají tu správnou, příjemnou, skandinávskou atmosféru.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Udělej si radost

Komentáře

Také by tě mohlo zajímat

Icons Inspiration Interior

Platner Arm Chair? Nice to meet you!

31 / 12 / 2018

Jemná, půvabná a dekorativní – to byly vyhledávané přívlastky, které se roku 1966 začaly dostávat čím dál tím více do slovní zásoby milovníků designu. Z návrhářů nábytku a interiérů, kteří začalil v 60. letech prosazovat svůj talent, patřil Warren Platner spíše k těm méně viditelným. Mezinárodní pověst si avšak získal za elegantní nábytek z ocelových drátů, který navrhnul pro firmu Knoll, díky které se zanedlouho stal ikonou modernismu 60. let. Z edice půvabného drátovaného nábytku je asi nejznámnější jeho „The Arm Chair“, která může být použita jako jídelní židle nebo křeslo.

House Tours - Can I please move in?

A Beautiful parisienne apartment!

07 / 10 / 2018

Vždy mě zajímalo, jak pařížanky žijí, co celý den dělají a jaký zvyky mají. Něco na těch pařížankách prostě je, nemyslíte? To charizma a šarm nějakým způsobem zakryje všechny nedostatky (nebo spíš – „nedostatky“). Nejde to popsat. Je na nich něco tajemnýho, co mě vždycky obrovsky zajímalo. Pokaždý, když navštívím Paříž, tak se procházím. Všude. Neřeším, kudy půjdu a kam dojdu. A nejlépe večer. V době, kdy je všude tma a rozsvítí se světla v oknech krásných apartmánů. Je to divný, když řeknu, že do těch oken strašně ráda koukám? Být jen na chvíli mouchou a podívat se dovnitř.. to by se mi líbilo, haha.

Pařížský apartmány jsou krásný a tajemný – stejně jako ty pařížský ženy. Tak se spolu pojďme na jeden takový apartmán podívat. Třeba se vám zalíbí. Tak jako mně!

Design Guides Travels

A DESIGNLOVERS GUIDE TO: Paris, France

04 / 09 / 2018

Paříž může být doopravdy osudová láska. Taková, do které se buďto zamilujete na první pohled na celý život a nebo vůbec. Paříž je přesně takový klišé, o jakym se mluví. Sama jsem si to mohla na několik týdnů, kdy jsem v Paříži studovala žila, zažít. A můžu vám říct – nestěžovala bych si! (pravděpodobně bych si k tomu musela přít i neomezenej budget haha). Na Paříži je nejkrásnější to, že se tu v těch malých historických uličkách i rušných bulvárech můžete lehce ztratit. Výhodou toho ale je to, že vám to vůbec nebude vadit! Pokaždé totiž narazíte na něco, co vás pozitivně překvapí.Buď s námi v kontaktu

Kdo jsme? A pro koho je SM?

Věnujeme se interiérovému designu, navrhujeme byty, pomáháme s barvami, dekorem nebo šíříme inspiraci. Jsme interiéroví designéři a hlavně nadšenci. Když přijdeme do krásného interiéru, může se náš telefon ufotit a srdce plesá radostí. Možná to občas prožíváme moc vášnivě. Ale to jsme my. Líbí se nám design. Hlavně ten v interiérech. A snažíme se dělat bydlení hezčí. Jakkoliv.

Smash Monday je místo kam si my, obdivovatele všeho krásného chodíme odpočinout. Je to místo pro inspiraci a místo, kam chodíme prokrastinovat a unášet se, když se nám ještě nechce začít pracovat nebo jít běhat (tak alespoň těch 30 minut dneska dáš, Aničko!). Je to místo, které se snaží šířít to, že bydlet se dá hezky a že by se každý doma měl cítit příjemně – protože doma nabíráme energii, odpočíváme a čerpáme inspiraci. A pokud to tak je, tak se všichni víc smějeme a šíříme tu nakažlivou dobrou náladu. Tenhle web píšeme svým celým srdcem, protože je to naše vášeň a budeme šťastní, za každou zpětnou vazbu nebo nový kontakt s člověkěm, který sdílí naše nadšení. A pokud jsi dočetl až sem – dej o sobě vědět. Chodíme rádi na kafe! A nejradši do těch nejhezčích kaváren v okolí.

S láskou, Anna Teresa 

Místa, která milujeme

Kavárnu La Bohéme Café kvůli tomu nejpohádkovějšímu interiéru. A kávě!

Cukrárnu If Café kvůli jablečnému štrůdlu se šlehačkou. Nejhezčí interiér má bezpochyb nově otevřená pobočka ve Werichově vile! Tam to nejde nemilovat! „A když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl…“

Kavárnu a Bistro SmetanaQ kvůli spojení kávy a designu! Co víc si člověk může přát?

Kavárnu Plecnik kvůli přátelskému prostředí, hezkému interiéru a fajn cenám.

Kavárnu Momoichi Coffetearia pro pořádný kavárenský zážitek, výbornou kávu, čaje a zákusky. Jo a hned vedle je Book Therapy , trochu jiný knihkupectví, ze kterýho mě přítel musí vždycky tahat – nechce se mi nikdy pryč!

Na jistotu do Café Savoy, kde by si člověk nejraději objednal celý jídelní lístek. Ve finále ale vždy vyhrávají tvarohové, ovocné knedlíky, který jsou jako od babičky! A interiér, samozřejmě!

Články, které čtemeNenech si ujít jedinou inspiraci, přihlaš se k odběru článků

Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.